۰۰:۰۷:۱۶ | سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
AABR تست

AABR تست

  • ادمین
  • ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  •  8607 بازدید

تست AABR

تست AABR ، تست غربالگری ABR می باشد. ( تست ABR ، آزمون پاسخ ساقه مغز شنوایی است.) این تست، عصب شنوایی را جهت دریافت پاسخ شنوایی ارزیابی می کند. این تست به همراه تست OAE ، تست های غربالگری شنوایی نوزاد است.

انجام هر دو تست با همدیگر، اعتبار و کارایی آزمون را بالا می برد به عبارتی انجام هردو تست با همدیگر، اطمینان ادیولوژیست و از همه مهتر والدین را جهت سلامت کامل شنوایی بالا می برد.

دوپاسخ با این تست دریافت می شود:

-        پاسخ گذر(PASS) : تمام نوزادانی که شنوایی نرمال دارند، AABR نرمالی نیز دارند.

-        پاسخ رد (REFER) : لازم است معاینه تخصصی و تست های دیگری انجام شود.

این تست نسبت به تست OAE ، پاسخ های قابل قبول تری دارد. یعنی اگر پاسخ AABR نرمال باشد می توان اطمینان حاصل کرد که شنوایی نرمال می باشد و در صورت ظاهر نشدن پاسخ به کم شنوایی مشکوک بود. در هر صورت باید طبق برنامه غربالگری شنوایی نوزاد عمل کرد تا اگر نوزادی مشکوک به کم شنوایی بود تا قبل از سه ماهگی تشخیص داده شود و تا سن شش ماهگی درمان گردد.

 

روش انجام تست AABR :

در این تست لازم است حتماً کودک خواب باشد. پاسخ AABR به گریه های نوزاد، دست و پا زدن و تکان خوردن نوزاد حساس است. این آزمون غیرتهاجمی و بدون درد است.

برای ثبت پاسخ، الکترودهایی روی پیشانی، گونه و پشت گوش نوزاد قرار داده می شود و همزمان پروب متناسب با کانال گوش نوزاد درون مجرای گوش قرار می گیرد. پاسخ لازم به صورت

موج ثابت و تکرارپذیر ظاهر می شود. تفسیر امواج بر عهده ادیولوژیست می باشد.

تمام نوزادانی که شنوایی نرمالی دارند در این تست در سطح شدت 35 دسی بل، پاسخ گذر می شود و در صورت عدم ظاهر شدن موج یا پاسخ لازم در این سطح شدت، رد می شود.

جهت سنجش آزمون شنوایی سنجی خود با یک کلینیک موج تماس حاصل فرمائید.

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203