۲۲:۲۸:۵۱ | دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

Hearing Center Moj Hearing Aid
فیلتر سمعک

فیلتر سمعک

 فیلتر سمعک

اکثر سمعک ها دارای فیلتر یا وسیله دیگری هستند تا از ورود جرم گوش به سمعک جلوگیری کنند. چرا که جرم گوش می تواند مشکل برای سمعک ما ایجاد کند.

اگر کم شنوایی داشته باشید سمعک می تواند بسیار مفید باشد، اما نیاز به کمی نگهداری دارد. یکی از مسائل بالقوه ای که باید مراقب آن باشید، مسدود شدن سمعک با جرم گوش و یا گردو غبار است. گرفتگی این قسمت می تواند به سمعک شما به طور موقت یا دائم آسیب برساند چرا که شایع‌ترین دلیلی که ممکن است سمعک کار نکند این است که ممکن است با جرم یا زباله و یا  گردوغبار مسدود شده باشد. سمعک‌ها در سال‌های اخیر پیشرفته‌تر شده‌اند، اما هنوز هم وسایل کوچکی هستند که در صورت عدم مراقبت صحیح ممکن است آسیب ببینند.  فیلتر سمعک می‌توانند از سمعک شما محافظت کنند و آن را با پتانسیل کامل خود حفظ کنند.

 

نحوه ی تعویض فیلتر سمعک

چه زمانی باید فیلتر سمعک را عوض کنیم؟

اگر جرم گوش یا سایر مواد زائد روی گیرنده یا سایر اجزای داخلی جمع شود، دستگاه نیاز به تمیز کردن و تعمیر توسط متخصص شنوایی‌شناس دارد یا ممکن است برای تعمیر به سازنده ارسال شود.» فیلتر سمعک به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای به دام انداختن موم گوش، گرد و غبار یا زباله عمل می کند و به کاربر سمعک اجازه می دهد آن را بدون آسیب رساندن به دستگاه خارج کند. هر چند موم گوش بخشی طبیعی از دفاع بدن شما در برابر آلودگی و باکتری است. حتی با وجود فواید طبیعی، موم گوش می تواند برای سمعک شما مضر باشد و کیفیت صدا را پایین بیاورد. فیلتر سمعک مفید هستند زیرا می‌توان آن‌ها را به راحتی تمیز یا تغییر داد تا طول عمر سمعک‌های شما افزایش یابد، که منجر به صرف زمان و هزینه کمتری برای سفارش سمعک‌های جدید می‌شود.
 

چرا باید فیلتر سمعک را عوض کنیم؟

ما می دانیم که   زندگی امروز بسیار پر مشغله هست و ما همیشه نمی‌توانیم هر کاری را که دوست داریم به طور مثال: منظم سمعک تمیز کنیم، انجام دهیم. در آن فصول شلوغ، صدای سمعک شما ممکن است خیلی کم یا مخدوش به نظر برسد. باطری‌های جدیدی وارد می‌کنید، دستگاه روشن است و صدا در جایی است که باید باشد. اما، شما همچنان با کیفیت صدا مشکل دارید. قدم بعدی شما بررسی فیلتر سمعک است.

 

فیلم نحوه ی تعویض فیلتر سمعک

به زودی در این بخش فیلم آموزشی نحوه ی تعویض سمعک قرار می گیرد.

 

آموزش تعویض فیلتر سمعک

انواع و سبک های بسیاری از سمعک ها موجود است.

با این حال، این مراحل برای بسیاری از سمعک ها مفید خواهد بود. برخی از سمعک ها دارای گنبدی هستند که قبل از تعویض فیلتر، موم باید آن را بردارید.
 و فیلتر استفاده شده را حذف کنید

یک فیلتر سمعک جدید معمولاً به انتهای ابزاری که شبیه چوب است نصب می‌شود و می‌توانید یک پین را در انتهای دیگر ابزار ببینید.

پس از اینکه ابزار را از بسته بندی خارج کردید، پین در معرض دید را به داخل فیلتر موم استفاده شده فشار دهید. ابزار را به سمت بدن خود بکشید و فیلتر موم قدیمی باید اکنون روی ابزار باشد.


فیلتر جدید را وارد کنید

برای قرار دادن فیلتر جدید، انتهای آن را با فیلتر جدید به محلی که فیلتر قدیمی قرار داشت فشار دهید. ابزار را بردارید و فیلتر سمعک جدید باید روی سمعک باقی بماند.

نگهداری و تمیز کردن منظم برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از دستگاه های خود می برید، بسیار مهم است.

تیم متخصصان باتجربه مراقبت شنوایی ما  در کلینیک موج می توانند از شما و دستگاه های شما مراقبت کنند و ما فقط یک تماس تلفنی با شما فاصله داریم.

اگر برای نگهداری سمعک به کمک بیشتری نیاز دارید، برای تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

 

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203