۱۷:۰۷:۲۳ | شنبه, ۵ اسفند ۱۴۰۲

Hearing Center Moj Hearing Aid
;
تاثیر طب سوزنی در درمان کم شنوایی

تاثیر طب سوزنی در درمان کم شنوایی

 • ادمین
 • ۱۴۰۰/۱۰/۰۱
 •  2633 بازدید

تأثیر طب سوزنی در درمان کم شنوایی

 

 طب سوزنی چیست؟

طبق گفته های آکادمی طب سوزنی پزشکی آمریکا، طب سوزنی روشی است که با وارد کردن سوزن های بسیار نازک و وارد کردن گرما و تکانه های الکتریکی به روشی بسیار دقیق و خیلی حساس در علم پزشکی و درمانی تبدیل شده است.

 

در زمانی به طب سوزنی نیاز است، که آن نقاط بسیار حساس باشند و طب سوزنی باعث می شود که سیستم عصبی تحریک شود و مواد شیمیایی را در ماهیچه ها و نخاع و مغز آزاد می سازد. 

به گفته AAMA، این مواد شیمیایی که با طب سوزنی ترشح می‌شوند باعث تحریک شدن مواد شیمیایی و هورمن ها در جای جای بدن می شود که این امر باعث درمان طبیعی بدن می شود.

 

طب سوزنی شنوایی بیماران کم شنوایی را بهبود می بخشد. تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی پزشکی بالینی و تجربی نشان می دهد که طب سوزنی برای درمان ناشنوایی مرتبط با اعصاب موثر است.

 این نوع ناشنوایی حسی عصبی، کم شنوایی ناشی از آسیب عصب شنوایی است.

 

آیا برای کاهش شنوایی ناگهانی باید طب سوزنی را امتحان کنم؟ 

برخی از مطالعات در این باره، نیز طب سوزنی را برای درمان کم شنوایی ناگهانی، که به عنوان ناشنوایی ناگهانی نیز شناخته می شود، بررسی کرده اند. 

به عنوان مثال، در یک مطالعه در سال 2006، حدود دو سوم از 63 شرکت کننده "طب سوزنی" را تجربه کردند. 

محققان به این نتیجه رسیدند که موارد خفیف تر، احتمال بیشتری برای دستیابی به نتیجه مثبت دارند. 

اما باز هم، این مطالعه دارای محدودیت‌های قابل‌توجهی است: هیچ گروه کنترلی برای مقایسه نتایج وجود نداشت.

 این مهم است، زیرا در برخی موارد، کم شنوایی اغلب خود به خود برطرف می شود، بنابراین نمی توان گفت که آیا طب سوزنی باعث درمان آن شده است. (اگر دچار ناشنوایی ناگهانی شدید، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.)


 

طب سوزنی برای چه کسانی مفید است؟ 

پزشکان چینی قرن هاست که از طب سوزنی برای درمان کم شنوایی و ناشنوایی بیماران خود استفاده می کنند،که اکثر متخصصان پزشکی بر این باورند که باید مطالعات بیشتری به روی این قضیه باشد.

حال سوال این است که علم طب سوزنی «ممکن است کمک کند» و باعث جایگزین شدن به جای بعضی از درمان ها شود؟ خطرات برای سلامتی شما کم است (در موارد نادر، سوزن ها می توانند منجر به عفونت شوند). 

فقط به خاطر داشته باشید که طب سوزنی می تواند گران باشد و به ندرت تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرد. اگر نمی‌توانید خوب گوش کنید و اگر احساس ضعف در شنوایی خود دارید، یک قرار ملاقات با متخصص مراقبت های بهداشتی شنوایی ماهر ترتیب دهید. 

اگر تشخیص داده شد که کم شنوایی دارید، گزینه های درمانی خود را مطرح کنید و به پزشک خود در مورد علاقه خود به درمان های جایگزین اطلاع دهید.

 

طب سوزنی چگونه کار می کند؟ 

طب سوزنی بخشی از یک رویکرد جامع به مداخله پزشکی است و به ندرت جدا از سایر روش های درمانی انجام می شود.

 نکته مهم برای طب سوزنی این است که ذهن جدا از بدن وجود ندارد، و نه برعکس، بنابراین هر مداخله پزشکی باید ارتباطات بین آنها را در نظر بگیرد. 

هنگامی که سوزن های کوچک در نقاط دقیق وارد بدن می شوند، تصور می شود که پاسخ سیستم عصبی را تحریک می کنند. 

هنگامی که سیستم عصبی توسط یک نیش تحریک می شود، می تواند یک واکنش زنجیره ای از رهاسازی مواد شیمیایی در عضلات، مغز و نخاع ایجاد کند. 

این اثر نیز موضعی نیست. قرار دادن این سوزن های کوچک در بدن در یک مکان می تواند در جای دیگری از بدن تأثیر بگذارد، زیرا سیستم عصبی مسیری است که اطلاعات از طریق آن منتقل می شود.

 این مواد شیمیایی و هورمون‌ها می‌توانند به روش‌هایی باعث بهبودی شوند که تازه در طب غربی قابل درک است.

 

اثرات جانبی

 هیچ یک از مطالعات شامل تعداد و نوع عوارض جانبی در رابطه با طب سوزنی گزارش نشده است. 

بنابراین، ما نتوانستیم ایمنی طب سوزنی را ارزیابی کنیم.

 

چگونه می توانم به طور طبیعی شنوایی خود را بازگردانم؟ 

چگونه شنوایی را بهبود بخشیم: 

 •  مردم برای بهبود سلامت شنوایی خود به مدیتیشن روی می آورند. ... 
 • سیگار نکش. …
 • انجام یوگا. ... 
 • صدای تلویزیون  ردیو و... رو کم کن. ... 
 • وجود موم گوش را بررسی کنید. ... 
 • روزانه ورزش کنید. ... 
 • فوکوس و مکان یابی صداها ... 
 • خوردن ویتامین ها

 

نتیجه گیری: طب سوزنی می تواند به طور قابل توجهی شنوایی بیماران مبتلا به ناشنوایی عصبی را بهبود بخشد و آنها را تا حدودی درمان کند.

همچنین استفاده از طب سوزنی به همراه دارو باعث اثر بخشی بیشتری میشود، تا اینکه دارو را به تنهایی استفاده کنید. جهت هر گونه سوال با کلینیک فوق تخصصی سمعک موج در تماس باشید.

 

  مشاوره رایگان واتساپ: 09191762203